29-07-2014

Anunț proiect POSDRU

privind selectarea de parteneri în vederea depunerii de proiecte în cadrul POSDRU, Axa prioritari 6 "Promovarea incluziunii sociale", Domeniul Major de trntervenție 6.1 "Dezvoltarea economiei sociale"

13-12-2012

Primaria Comunei Beliș are un nou site!

Inaugurăm noul site al Comunei Beliș. Vă așteptăm să-l vizitați și să lăsați o impresie generală.
Vă mulțumim!

Primaria Comunei Beliș are un nou site!
25-11-2008

Primii 14 turişti salvaţi de salvamontiştii clujeni

Ninsoarea din ultimele zile au adus cu ele şi primele intervenţii din această iarnă ale salvamontiştilor clujeni, intervenţii încheiate cu salvarea a 14 turişti într-o singură zi.

10-11-2008

Măcelul de la Beliş comemorat de moţi şi politicieni

Duminică, 9 noiembrie a.c., s-au desfăşurat la Beliş ample manifestări de comemorare a victimelor măcelului de acum 91 ani. Se ştie că în noaptea de 8 spre 9 noiembrie 1918, la solicitarea contelui Ioan Urmanczy, de origine armean, proprietarul a 28.000 de iugăre de pădure din zonă, un detaşament format din 60 de soldaţi şi ofiţeri maghiari condus de căpitanul Antal Dietrich s-a deplasat la Beliş.

Măcelul de la Beliş comemorat de moţi şi politicieni
01-11-2007

Despre Beliș, cu bune și cu rele - Reportaj

Cu nu foarte multi ani in urma, despre Belis se putea spune ca este o asezare frumoasa, cu un peisaj mirific, dar uitata in timp undeva prin deceniile sapte - opt ale secolului trecut. Fara a cauta neaparat vina cuiva, nu pot sa nu remarc ca, in vreme ce alte comune intrau, cit de cit, in normalitatea asteptata dupa 1989, pentru Belis nu se arata nicio schimbare in bine.

Despre Beliș, cu bune și cu rele - Reportaj
05-10-2007

Weekend la Biserica scufundată din Beliş

Nu-i român mai cu spirit de aventură să nu-şi dorească o tură în insulele Seychelles, unde te scufunzi cu o bucată de carne de vită în harpon şi hrăneşti rechini mici şi blânzi ca nişte mâţi. Puţini au bani de insule, însă nu e neapărat să scrie pe tine mogul ca să-ţi înmoi şosetele din neopren în locuri unice. De pildă, la Biserica scufundată din Beliş, judeţul Cluj, după nişte ploi sănătoase, când lacul nu bate spre secare. Iar acuma în octombrie e chiar o provocare, că apa se face rece.

Chestionare

Cum vi se pare noul site?

Foate bun

Bun